Světlo pro vaši pohodu

Každé bydlení si přizpůsobujeme tak, aby nám naprosto vyhovovalo.  Podzimní deštivé dny, mlha, šero a málo denního světla na nás působí tak, že postupně býváme více unaveni a dobrá nálada nás též často opouští.
Dostatek denního světla a sluníčka je pro nás velmi důležité. Ani si neuvědomujeme, jak to dokáže ovlivnit naši psychiku. Pokud máte dostatečně prosvětlený interiér vašeho domova hlavně díky kvalitním oknům, tak víte, že nejenom můžete ušetřit za energii, ale kvalitní okna s kvalitními skly navíc pomáhají udržet příjemnou teplotu v místnostech dost dlouho. Takže ušetříte i za vytápění.
chytrý systém osvětlení
Co nám tak trochu může nahradit denní světlo, které v jarních a letních měsících máme dostatek, tak to je dobře promyšlené osvětlení v každé místnosti, které oceníte hlavně v těch pošmourných dnech.
Mnoho žen ví, že v kuchyni pod kuchyňskou linkou, nad pracovní deskou a nad jídelním stolem potřebují takové osvětlení, které uspokojí všechny jejich potřeby pro práci v kuchyni. Staré klasické žárovky a zářivky (které hučí a prskají) nedokážou uspokojit potřebu dobrého osvětlení. Nabídneme vám několik osvědčených variant, a pokud si je zvolíte, určitě nebudete litovat Zvažujte a nechte si poradit odborníky v prodejnách.
osvětlení kuchyně
·         Pod linkou a i nad skříňkamimůžete mít led pásky, které mají příjemně rozptýlené světlo. Je ale důležité, jakou barvu osvětlení si vyberete. Nevybírejte je podle ceny, (ani nekupujte gelové, lepší jsou lepící a označeny 3M). Vybírejte si je podle intenzity a barvy světla. Prodávají se dva druhy, mohou být i regulovatelné a podle označení teploty chromatičnosti, kterou diody pásku vyzařují, jsou označeny:
                a) v studené bílé barvě (světlo je dost výrazné a jasnější)
                b) v teplé bílé barvě (světlo je přirozenější)
·         Pracovní deskudokonale osvětlí elegantní závěsná svítidlas elektronickým předřadníkem,jsou podobná zářivkám, ale mají vysoký stupeň krytí.
 
·         Jídelní stůl by měl být osvětlen nepřímým světlem. Buďto si zvolíte
a)závěsnou lampu, která by měla být v rozmezí minimálně 60 cm nad stolem
 
b) led osvětlení se 4 nebo 6 žárovkami, například vložené do elegantního rámečku (ze dřeva, skla, kovu), který můžete mít zabudovaný ve stropě, nebo může být nad stolem zavěšený.
              
Osvětlení v každé místnosti by mělo být především důmyslné, které nejenom uspokojí vaše potřeby, ale dokáže vždy zpříjemnit atmosféru ve vašem bydlení.