Kde najít ty nejlepší a nejlevnější letenky?


1.      Skyscanner
Skyscanner je jeden z nejlepších vyhledávačů letenek. Nabízí letenky za nízké ceny a k tomu i funkce, které hledání letenek usnadňují. Jedná se například o funkci „nejlevnějšího měsíce“, hledání podle mapy nebo možnost hledání „kamkoliv“. Při použití této funkce jsou letenky vyhledávány bez upřesnění cílové destinace. To vyhledavači umožnuje zaměřit se na jiné aspekty, jako třeba na cenu, nebo počet přestupů.
Na co si dát pozor: Ujistěte se, že používáte českou verzi webu. Anglická by vám mohla nabídnout vyšší ceny.
mraky za letadlem
2.      AZair
AZair je opravdovým expertem na nízkonákladové lety. Nenechte se odradit zastaralejším vzhledem webových stránek, na tento vyhledavač se můžete spolehnout. AZair nabízí velké množství funkcí, které Vám umožní vyhledat letenku 100% odpovídající Vašim představám, a to se nebavíme pouze o ceně. Jde o funkce „chytré široké destinace“ (možnost shrnout celý region do jednoho vyhledávání) a bohaté možnosti přidání okolních letišť. Funkce hledání „kamkoliv“ je samozřejmostí. Mimo jiné Vám AZair vyjde maximálně vstříc ohledné flexibilního termínu. Můžete si navolit maximální a minimální počet dní, odlety v konkrétních týdnech a dnech, časy odletu, dobu na přestup atd.
Na co si dát pozor: U letů s přestupem si budete letenky kupovat zvlášť, a tudíž není garantováno, že přestup stihnete. Je doporučeno si nechávat raději větší časové rozmezí na přestup.
3.      Kiwi
Kiwi je poměrně známý vyhledavač letenek a nabízí podobné služby jako jeho výše zmínění konkurenti. I zde si můžete vybrat destinaci letu až podle ceny, volit hledání „kamkoliv“ atd. Pokud si ale na něčem jeho tvůrci dali záležet, je to hledání pomocí mapy. Při vyhledávání pomocí mapy si můžete zvolit konkrétní letiště, z kterého budete odlétat, ale také zvolit rádius okolí. To Vám zajistí maximální flexibilitu.
informační tabule
4.      Momondo
Momondo je doporučované především na cestování do, nebo po Asii, kde nachází často ty nejlevnější nabídky. Jde o klasický vyhledávač, který nabízí běžné funkce včetně návratu na jiné místo, okolní letiště atp. Plusem je zobrazování cen letenek v přehledném grafu. Tuto možnost už ale nabízí více vyhledavačů včetně zmíněného Kiwi.
Nedá se jednoznačně říci, který z uvedených vyhledavačů je nejlepší. Každý Vám může pomoci trochu jinak a s trochu jinými cestami. Doporučujeme vyzkoušet všechny a najít si toho svého osobního favorita.