Na zahradě se dá dobře uvařit

 Zvětšit si životní prostor pro bydlení mohou ti, kteří mají u domu, chaty či chalupy alespoň malou zahrádku. Za teplých letních dní pobýváme stejně raději na zahradě, proč si tedy nezařídit letní kuchyň. Komu by se chtělo vařit v horkém letním počasí ve vyhřátém domě. Příprava jídla pod letní oblohou dostane úplně jiný rozměr a venku si lépe pochutnáme. Krby, zahradní grily považujeme za součást zahrady. Pro naše pohodlí bychom při výstavbě kuchyně měli myslet na to, abychom nemuseli chodit přes celou zahradu. Ideální je tedy letní kuchyň navázat přímo na dům.
zděný krb
Pokud chcete využívat venkovní prostor co nejdéle, můžete ji nechat zasklít. Ideální je volba zasunovacích stěn, které se v případě potřeby dají celé otevřít. Pokud tuto možnost nemáte, využijte pergolu nebo zastřešenou terasu. Základním vybavením letní kuchyně je krb nebo gril. Nemusíte mít nutně několika tisícové zařízení, svou službu vám udělá jednoduchý krb na dřevo, bez složité stavby. U velkých krbů je nutné složitě vybudovat komín. Řešením je také přenosný plynový krb. Oblíbené jsou grily s lávovými kameny a litinovými pláty. Rozhodně by, ale měla být do letní kuchyně zavedena voda. Určitě by pro vás nebylo pohodlné pro každou trochu běhat do domu. Elektřinu také velmi oceníte, nejen při potřebě osvětlení. Voda i elektřina přivedou do letní kuchyně značné ulehčení vaření. Co nejvíce zařízení volte z takových materiálů, které můžete ponechat v zimě venku.
kotlík na venkovní vaření
Při plánování kuchyně si rozmyslete, jaké uspořádání pro vás bude pohodlné. Důležitá je dostatečně velká pracovní plocha, pokud vám to místo dovolí. Při zařizování koukejte na praktičnost vybavení a jednoduchou údržbu použitých materiálů. Jednoduchá údržba pro vás bude velkým plusem. Konstrukci pergoly, kde máte kuchyň umístěnou, nechte porůst pnoucími rostlinami. Umocníte romantickou atmosféru