Šik nábytek za pár korun

Také patříte mezi ty, kterým se sériově vyráběný nábytek příliš nezamlouvá a ten na zakázku se vám zdá předražený? Chcete si zútulnit váš domov krásným kouskem nábytku? Nebo jste kreativní duše, které touží po tom, vyrobit si něco originálního sami? Ať už je to jakkoliv, báječným řešením je nábytek z palet.
 dřevěné palety
Palety jako základ
Co vlastně potřebujete na takový kousek nábytku? Tak rozhodně jako základ jsou palety. Můžete využít jak starší, tak novější. U těch starších ale počítejte s trochou práce navíc. Paletám je nutné zabrousit okraje tak, aby nebyly ostré a nehrozilo vám při užívání nábytku zaražení třísek a podobně. Dále využijete brousek nebo kousek šmirgl papíru, barvu, lak či mořidlo, hřebíky, kladivo. A na finální dekorování barevné polštáře, kousky látek, molitan, jehlu s nití, šikovné ručičky, dobrou náladu a spoustu fantazie.
 natírání palet
Skládáme a zatloukáme
Když máme palety obroušené, musíme začít skládat náš kousek. Zda zvolíte postel, sedačku, „bobík“ či poličku je čistě na vás. Popusťte uzdu vaší fantazii a pokud žádnou nemáte, koukněte na různé DIY weby, kde na inspiraci zaručeně narazíte. Ke spojení palet použijte hřebíky, pozor ale, aby vám nikde nevykukovali, a proto vždy vybírejte vhodnou délku hřebíku.
 
Válka barev a štětců
Vámi složený kousek už stačí jen natřít na vámi požadovanou barvu. Použít můžete libovolnou barvu na dřevo, postačí však i různé laky či mořidla, záleží jen na vás. Kromě klasického nátěru však můžete kreslit různé ornamenty, nalepit různé nálepky či nápisy. Vše tak můžete dokonale sladit s vaším interiérem. Na poličky naskládejte knížky a kytky. A pro ještě větší útulno na vaši paletovou sedačku či postel ušijte či kupte molitan s ladící látkou a naskládejte hodně polštářů, a když říkám hodně, tak opravdu hodně. Nelámejte si hlavu s barvami, kdo říká, že se k sobě nemůže hodit třeba černá, šedá i růžová?