JAK SE NAUČIT ANGLICKY

Angličtina je v dnešním světě nejdůležitějším jazykem a učí se na všech školách. Dříve byla světovým jazykem ruština, ale dnes se již tolik nepoužívá. Co do počtu, angličtina je až třetím nejpoužívanějším jazykem na světě, předbíhá ji čínština a španělština. Je to celkem logické, když si uvědomíme, kolik lidí je v Číně nebo v Jižní Americe. Jejich důležitost je ovšem menší. V dnešním světě se bez angličtiny neobejdete a naučit se ji můžete i doma. Jak na to?
výuka jazyků
DUOLINGO
Aplikace, která se dá stáhnout na všechny platformy chytrých telefonů. Po zaregistrování si vyberete jazyk, kterému se chcete věnovat. Zeptá se Vás, jestli jste úplný začátečník a pokud ne, dostanete krátký test, aby Vás aplikace mohla zařadit do správné úrovně angličtiny. Také si zvolíte čas, který chcete jazyku denně věnovat a můžete začít. Postupně se prokousáváte lekcemi a na konci každé je malý test, který zhodnotí Vaše znalosti. Zabere Vám to maximálně dvacet minut denně a výsledek opravdu uvidíte.

TITULKY
Každý z nás se občas dívá na seriály nebo filmy. Tak proč si místo seriálu s českým dabingem nepustit anglický originál s českými titulky? Na začátku to možná bude trochu obtížnější. Je možné, že budete mít problém stíhat číst titulky, vnímat mluvenou angličtinu a ještě sledovat obraz. Ale nevzdávejte to, po chvíli si zvyknete a bude Vám to připadat přirozené. Ze seriálů se můžete naučit často používané fráze, a i správnou výslovnost. Navíc se naučíte rozumět.
anglický jazyk
PÍSNIČKY
Pokud posloucháte anglické písničky a nerozumíte jim, je správný čas s tím něco dělat! Existuje spousta stránek s texty písní nebo karaoke texty. Některé mají překlad i do češtiny, jiné ne. Ale můžete si číst text a překládat ho během toho, co písničku posloucháte a uvidíte, že v tom ta slova uslyšíte mnohem jednodušeji.

JAZYKOVÝ KURZ
Jazyk se samozřejmě nejlépe naučíte cestou do dané země. Existuje spousta kurzů zaměřených na učení cizích jazyků. Pokud máte pár týdnů čas a trochu peněz navíc, tohle je ta nejlepší cesta. Potkáte nové lidi, poznáte novou kulturu a domů si určitě dovezete spoustu nových zážitků.