Není hypotéka jako hypotéka

Mezi těmi staršími je to pochopitelné a má to i jednoduché vysvětlení. Byli totiž krmeni americkými filmy, kde se vždy jen naříkalo, že někdo má hypotéku na barák. Tou dobou nikdo ani netušil, co to je, neboť tento výraz se tehdy u nás skoro nepoužíval. Novomanželskou půjčku znal každý, ale slovo hypotéka naprosto unikalo. Navíc to komunisti nesnášeli, měli na to alergii a považovali to div ne za trestný čin. Pro ně to bylo jako dráždit hada bosou nohou. Poklonkování západu, vyvyšování kapitalistické společnosti a tak podobně. Nu, byla to prostě podivná doba.

Drobné mince

Ta je již naštěstí dávno pryč, zůstali jen komunisti na těch vyšších pozicích, ale máme tu svobodu, a tak již můžeme slovo hypotéka používat a také víme, co tento výraz obnáší.

Ano je to půjčka větší peněžní částky, ale v případě americké hypotéky může klient tyto peníze použít na cokoli. Třeba na motocykl, nebo automobil, nebo na dovolenou. To je už jeho věc.

Další věcí je příjem. Každá společnost, která půjčuje peníze se ihned shání po různých potvrzeních příjmu. Je-li příjem slabší, klient neuspěje, ale je sprostě oškubán za sepsání žádosti a další podivné úkony.

Americká hypotéka bez dokládání příjmů je však něco poněkud jiného. Jak z názvu již plyne, je jasné, která formalita je z celého systému vyřazena a není pro firmu moc důležitá. Bonita se prokazuje jinak a hned po sepsání smlouvy má klient peníze na účtu. Žádné půl roční čekání, žádné otálení, žádný podvod. Podepsal jsi smlouvu, tady máš peníze a hotovo.

Bankovky

Tyhle „procedury“ jsou velmi rychlé, firma má své pracovníky, které jiné firmy musí pracně kontaktovat a pak se třeba týden čeká, než se oni uráčí pohnout, ech, zadečkem. Samozřejmě, že to klient platí, tedy i tu osobu.
V našem případě se nic takového neděje, takže ani nic neplatíte předem. Ale co bych tady psal, nahoře máte „link“, tak se přesvědčte sami.