Autožárovky jsou považovány za spotřební zboží podobně jako technické kapaliny nebo pneumatiky. Někteří řidiči jim věnují maximální pozornost, jiní jejich výběrem neztrácí čas a sáhnou po prvním kusu v regálu supermarketu. Parametry jednotlivých výrobků se však vzájemně liší poměrně významně, zatímco u maziv, benzínu, nafty a kapaliny do ostřikovačů nejsou velké rozdíly, u autožárovek jsou poměrně značné. Odborníci také proto doporučují sáhnout po některém ze značkových výrobků např. Osram https://www.lightpark.cz/autozarovky-pro-predni-svetla/?par=oznaceni-ece|h7, Philips, Bosch nebo Tungsram, který nabídne delší světelný kužel, více světla a přijatelnější barevné podání. Rozdíly v osvětlení jízdního pruhu se projeví zvláště při delší jízdě.
osvětlená dálnice

Na co byste neměli zapomenout před delší jízdou

Motorový olej – před delší jízdou se vyplatí nejen zkontrolovat jeho stav měrkou a ověřit si interval jeho výměny, ale vzít s sebou náhradní litrovou láhev olejové náplně. Je to pojistka pro případy, kdy je nutné rychle olej doplnit ve chvíli, kdy je daleko k nejbližší čerpací stanici nebo autoservisu.
městský provoz
Náhradní žárovky – náhradní sada žárovek a pojistek byla sice donedávna ještě součástí povinné výbavy, a většinou šlo o kompletní množství obyčejných světelných zdrojů, které splnily svůj účel podobně jako rezervní pneumatika. Při běžném každodenním provozu v místech, která známe, cestou do zaměstnání nebo do obchodu, je jízda spíše rutinní záležitostí a v těchto případech náhradní výbava svůj účel splní. Jiná situace ovšem nastane, jestliže se chystáme na delší jízdu neznámým terénem – například na dovolenou do zahraničí. Pro delší cesty se vyplatí sadu doplnit náhradními zdroji, zvláště těmi do předních světlometů.  
večerní provoz ve městě
Tlak v pneumatikách  – podle některých průzkumů vyšlo najevo, že tlak v pneumatikách kontroluje před delší jízdou jen polovina řidičů. Tato „maličkost“ má však zásadní vliv na způsob jízdy, na přilnavost dezénu k asfaltovému povrchu a pochopitelně podhuštěné pneumatiky výrazně zkracují svou životnost. Tento fakt si nejvíce uvědomují zvláště někteří cyklisté, kteří markantní rozdíl v tlaku pneumatik jízdního kola poznají okamžitě.