Jak bojovat s bolestí kloubů alternativní cestou?

Bolavé klouby trápí velkou část populace seniorů, ovšem setkat se s tímto problémem můžeme i u poznání mladších ročníků. Navíc v posledních letech odborníci stále častěji poukazují na fakt, že dětem, mladistvým, ale i dospělým chybí fyzická aktivita. Prevencí kloubových onemocnění je pak převážně pestrá a vyvážená strava a pravidelný pohyb, který udržuje klouby v kondici. Pokud vás i v případě dodržování těchto dvou pravidel obtíže s klouby překvapí, nemusíte hned sáhnout po syntetických léčivech. Bolestivým kloubům může ulevit kryoterapie, jóga nebo přírodní doplňky stravy.

bolest kloubů

V případě bolestivých kloubů mnoho lidé stále častěji sahá po utlumujících lécích na bolest. Ty sice bolest utlumí, ale problém samy o sobě nevyřeší. Nejlepší možností je však pravidelná péče a starostlivost, která předchází závažnému onemocnění kloubů v pozdějším věku. Základem péče o klouby je pak udržování optimální tělesné váhy, správný a vyvážený jídelníček a optimální fyzická aktivita. Kolem kloubů je ideální vypěstoval svalovou hmotu a udržovat si jí do co nejzazšího věku. Pokud se však i přes veškerou péči bolesti kloubů přeci jenom dostaví, není potřeba hned sahat po nejrůznějších medikamentech. Nalezneme i řadu alternativ, které dokáží s bolestí kloubů bojovat stejně účinně.

Jóga jako pomocník v boji proti bolesti a lepší pohyblivosti

cvičení jógy

Mnoho lidí se při bolesti kloubů fyzickým aktivitám záměrně vyhýbá, přitom dobře zvolená fyzická aktivita může naopak od bolesti ulevit. Na pohybu závisí vyživování kloubní chrupavky. V případě, kdy se ale kloub nehýbe, je příjem těchto živin značně omezen. Pohyb bychom však měli vždy uzpůsobit našim fyzickým možnostem. Při bolesti kloubů je ideální volit takové aktivity, které nejsou pro naše klouby příliš namáhavé. Doporučuje se tedy chůze, plavání, jízda na kole nebo již zmíněná jóga.

Zástupci z řad rostlinné říše

S bolestí kloubů můžete účinně bojovat i za pomoci léčivé síly nejrůznějších bylin. Kořen lopuchu, zázvor, vrbová kůra nebo kurkuma prodej nakliceno.cz jsou ideální volbou.