Proč si pořídit a důvěřovat klimatizaci

Horko je stres – pobývat dlouho ve velmi teplém prostředí nesmírně unavuje a je to svým způsobem stresový faktor, podobně jako je třeba hluk. Kombinace hluku a stresu je ve městech skutečně děsivá a tehdy můžete mnohem rychleji stárnout, než kdykoli jindy či jinde. Stres také může ohrozit váš imunitní systém a snáze onemocníte, než lidé, kteří se horku vyhýbají.

ventilátor klimatizace

Nemůžete pořádně spát – v průběhu dne se to dá ještě vydržet, ale jakmile se v noci díky vedru nevyspíte, kolem vás zdivo doslova sálá, budete ráno přetažení a natolik unavení, že můžete chybovat v zaměstnání, můžete se stát účastníky dopravních nehod, může se vám přihodit nějaký úraz, můžete někde odložit a zapomenout svá zavazadla, např. v autobusu a jistě byste dokázali vyjmenovat některé další patálie.

vnitřní splitová klimatizační jednotka

Chraňte zdraví své, svých dětí, rodičů a prarodičů – každý z nás je v létě ohrožen vysokými teplotami, žádný lékař tuto informaci nebude popírat, ostatně sami se o tom můžete přesvědčit, jakmile bude vydána výstraha v meteorologické předpovědi před vysokými teplotami. Lidské tělo má sice své vlastní prostředky, jak se horku bránit, ale ty jsou omezené.

Můžete s ní i přitápět – klimatizace funguje i ve zpětném režimu, tedy může za chladnějšího počasí i topit. Hodí se to zejména na jaře a na podzim, kdy ještě nezačala klasická topná sezóna, a přesto je vhodné se trochu více zahřát jinak, než pohybem či alkoholem.

Splitová klimatizace je tichá – přenosné klimatizace v Praze Elmontech jsou natolik hlučné, že mohou velmi znepříjemnit život, a mnohdy, jak se říká, vytloukat klín klínem. Dvoudílné (splitové) jednotky uvnitř v bytě téměř neslyšíte, veškerý rámus se odehrává venku, kde se nachází kompresor. Splitová klimatizace navíc lépe vypadá, mnohdy se jí uvnitř ni nevšimnete, pokud ji necháte nainstalovat na šikovném místě a dostatečně vysoko v blízkosti stropu.