Navštivte kouzelná historická města v Chorvatsku


Chorvatsko je bohaté svou velice dlouhou historií, a tím i mnoha městy, která rozhodně stojí za zhlédnutí. Jako jedno z nejzajímavějších měst v Chorvatsku je například:

Pula
Rušná Pula má atmosféru přátelských, pobřežních městeček. Právě zde se nachází mnoho z historických architektur několika kultur a civilizací, které se vystřídaly na Chorvatském území. Navštívit zde můžete četné cenné památky a také muzea. Město Pula je věhlasné svým unikátním mořským akváriem. Zároveň vás okouzlí svými báječnými plážemi, kulturní akcemi a útulnými tavernami. Pula leží na úplném jihu Istrijského poloostrova a je v této oblasti zároveň největším městem. V Pule se nachází starořímský amfiteátr, nejznámější po římském Koloseu, kde se dříve konaly souboje gladiátorů. V dnešních dnech se zde konají významné koncertní a festivalové události.

západ slunce

Zadar
Chorvatské město Zadar se rozkládá v samém srdci severní Dalmácie. Město leží částečně na pevnině a částečně na malém poloostrůvku. Pobřeží okolo Zadaru je obklopeno množstvím menších i větších ostrůvků. Také se v blízkosti Zadaru nacházejí Národní chráněné parky Paklenica a Kornati. Zadar je zároveň univerzitním městem i významným dopravním uzlem. Sídlí zde lodní a trajektový přístav, jachtařské mariny, železniční a autobusová stanice a také letiště Zemunik.

chorvatsko

Poreč
Poreč je v Chorvatsku rušným, přístavním městečkem, které má významné historické centrum. V Poreči máte možnost báječného koupání a četné možnostmi ubytování. Toto město je plné překvapivých kontrastů. Bylo původně římskou kolonií. Postupem času se město vyvinulo v rušné turistické letovisko, které vlastní mnoho sportovních a kulturních možností. Poreč okouzluje pohledem na úchvatné Jaderské moře, spoustu zeleně a také borové lesy. Ty sahají až k mořskému břehu. Město vlastní též vzácnou Eufraziovu baziliku, jejíž historie se datuje až do šestého století a je na seznamu UNESCO. Z Poreče je možnost se přeplavit lodí ostrůvek Sveti Nikola, kde turisté mohou odpočívat daleko od davů lidí.
Pojeďme tedy prozkoumat tyto úchvatná města v Chorvatsku, vždyť .