Nadchněte se pro běh!

Novoroční předsevzetí vám nevyšlo, léto už skončilo, ale vy i tak toužíte po skvělé postavě? Neváhejte a začněte na sobě pracovat již teď! Zapomeňte na nějaké předsevzetí, či touhu vypadat dobře v plavkách a začněte dělat něco sami pro sebe. Pohyb je velice zdraví, a pokud chcete být fit a zdraví i s přibývajícím věkem, musíte pro to holt něco udělat. Pokud vás napadají myšlenky, že na žádný sport nemáte peníze ani čas, rychle vás vyvedeme z omylu. Jednoduchou variantou pro začátečníky, jak začít se sportem, je běh. Přinášíme vám tedy pár důvodů, proč byste s během rozhodně měli začít:

dvojice běžící v parku

·         Prospívá to vašemu tělu!

Jak již bylo řečeno, pohyb je zkrátka zdraví a pokud si chcete udržet kondici, není nic lepšího, než si obout boty a vyrazit do přírody. Nehledě na to, že běh krásně tvaruje tělo a pomáhá zbavit se celulitidy a shodit pár kilo navíc.

·         Je to levné!

Ze všech možných sportu, se jedná o nejlevnější variantu. K tomu abyste se poprvé rozběhli, nepotřebujete nic jiného, než nějaké boty, tričko a kraťase – a to má doma opravdu každý!

·         Může to dělat kdokoliv!

Zde neexistuje žádné omezení, na které byste se mohli vymluvit a říct: „Tohle dělat nemůžu.“. Zkrátka může běhat muž i žena, mladý i starý, vysoký i malý, tlustý či hubený. Každý si může přizpůsobit trasu a rychlost dle svých možností

·         Skvělý odpočinek!

Opravdový běh začne v momentu, kdy zapomenete, že běžíte. Proto jakmile získáte trochu kondici a běh se pro vás stane samozřejmostí, budete schopni při tom myslet i na jiné věci. Ani byste nevěřili, jak krásně si vyčistíte hlavu od starostí.
žena běžící v lese

·         Nadšený domácí mazlíček!

Pokud máte doma pejska, určitě by uvítal trochu pohybu navíc! Nehledě na to, že pokud i tak s mazlíčkem chodíte ven, neexistuje nic jednoduššího, než si místo vycházkových bot, vzít boty běžecké. Zabijete dvě mouchy jednou ranou!