Jak uspořádat rozlučku se svobodou?

Každý správný svědek ví, že jeho úkolem není pouze chvíli stát za ženichem a nevěstou, a poté podepsat připravené lejstro. Svědek má úkolů totiž mnohem víc. Pomáhá ženichovi, či nevěstě s výběrem oděvu na svatební den, funguje jako psychická opora, a hlavně pořádá rozlučku se svobodou. Každá rozlučka je však trochu jiná, a záleží na povaze a přáních jednotlivců. Co by zde však rozhodně nemělo chybět?

nevěstina rozlučka

Dobré občerstvení

Ačkoliv na svatbě bude jídla a pití habaděj, ani na rozlučce se svobodou by něco dobrého nemělo chybět. Pokud je rozlučka pořádaná v baru, či klubu, pravděpodobně lze vše zařídit přímo na místě. Pokud je však rozlučka výhradně soukromou záležitostí, musí se svědek o vše postarat. Výběr jídla bude záležet především na účastnících. Jaký ale nakoupit alkohol? Pro lidi z Moravy je neodmyslitelná slivovice, nebo jiná dobrá pálenka. Bohémové si pak rádi vychutnají dobrý Absinthe, nebo kvalitní český rum. Zapomínat by se nemělo ani na nějaké ty likéry pro mlsouny, a Whisky pro gurmány. Nejlepší druhy alkoholu pak z pohodlí domova objednáte na e-shopu lihovárek, kde o výběr rozhodně není nouze. Pokud se jedná o pánskou rozlučku, rozhodně by neměl chybět ani soudek kvalitního piva, které je nejlepší zakoupit přímo v pivovaru.

hořící absinth

Zábava

Zábava záleží především na povaze ženicha, či nevěsty (podle toho, o čí rozlučku se jedná). Ačkoliv striptýz patří k tradičním rozlučkám, mnozí raději ocení klidný večer s deskovými hrami, posezení v restauraci, nebo zážitek tipu paintball, minigolf, nebo třeba motokáry. Dobrý svědek ví, který druh zábavy vybrat.

Hosté

Dalším úkolem svědka je pozvat hosty. Obvykle jsou to lidé ze svatebního seznamu, ale téměř vždy se jedná o přátele nevěsty, či ženicha. Je důležité pozvat skutečně jen ty, se kterými chce tento jedinečný večer trávit, a pokud si nejste jistí, raději se zeptejte.