Chcete poznat pravou Indii?

Indie lákala cestovatele z celého světa po staletí. Nejprve zde zamířili námořníci, obchodníci, misionáři a vědci. Mezi známé Čechy, kteří Indii navštívili, patří Zikmund a Hanzelka. Dnes do Indie jezdí lidé z celého světa. Je to země co má co nabídnout a stojí za to ji navštívit. V indických velkoměstech moc tu pravou Indii nezažijete a ani si to moc neužijete. Většinou jsou tyto turistická místa přecpaná lidmi.
bůh Ganesh
Ceny rovněž nepatří v těchto centrech mezi nejlevnější pro turisty. Navíc se zde můžete setkat s podvodníky a zloději a Vaše dojmy z Indie nemusí být zrovna nejlepší. Stačí však vyjet ven z těchto center, která jsou prezentovaná ve všech katalozích cestovních agentur a odhodit strach z místních obyvatel. Budete doslova překvapeni, že tu pravou Indii zažíváte až teď. Indie patří mezi země, které můžete projet křížem krážem a pořád budete překvapeni novými objevy. Přispívá tomu také rozmanitost náboženství, která se zde vyskytují s atmosférou pradávné civilizace. Na svých cestách můžete objevit památky staré tisíc let a nikdo po vás nemusí ani chtít zaplatit vstupné.
Taj Mahal
Místní Vás klidně sami pozvou na večeři a nabídnou nocleh ve svých příbytcích. Uděláte si hromadu nových přátel a oni budou rádi naslouchat vyprávění, jak se žije v dnešní Evropě. Nesmíte zapomenout, že Indie je velká jako Evropa, takže je nutné vždy cestovat jen po určité její části. Indie patří mezi nejlevnější země pro turisty a v přepočtu na naši měnu to vychází kolem 300 Kč na den, pokud však nebudete utrácet za zbytečnosti. Autobusy mají často ve zvyku zastavovat jen na pouhé zamávání rukou a většinou si vždy sednete, protože přelidněná jsou jen ta největší města. Indie je v dodržování patřičného chování velmi puritánská a je nutné se toho i držet. Nemůžete také počítat s komfortním vybavením jako v turistických letoviscích a s angličtinou se nemusíte domluvit všude. Ale ani to by nemělo způsobovat nepříjemnosti na cestě.