Vyzkoušela jsem proteinovou dietu

Jako by se roztrhl pytel s proteinovou dietou. Vykukuje na mě zpoza snad každého rohu. A protože jsem člověk, který, než něco odsoudí, tak to zkusí, vyzkoušela jsem i proteinovou, ketonovou, bílkovinovou, cyklickou ketogenní a keto dietu. Nenechte se mýlit. Jde stále a jen pouze o jeden typ dietky, a to proto, že všechny názvy jsou odvozeny od základu, se kterým sama pracuje.

Jde totiž o to, že při určité a pravidelné stravě váš organismus nastartuje přímo očistný a dietní režim, začne sám štěpit své tukové tkáně a vy tak ztrácíte tuk z těch míst, která jsou žádoucí, a nikoliv ze svalů. důležité je dodržovat pitný režim. Jsou povoleny bylinkové čaje, ale bez šípku, rakytníku či zázvoru.

bylinný ča

Keto dieta má tři fáze. Já se nyní nacházím ve fázi druhé a popíšu vám, jak vše probíhalo. Nejdříve jsem si spočítala své BMI na webové kalkulačce proteinové diety. Podle toho mi systém nabídl formu hubnutí, na kterou jsem přistoupila. Vše se dělo bez mé velké aktivity, což mi vyhovovalo, a tak jsem pokračovala. Jelikož netrpím žádnou alergií a chutná mi všechno, vsadila jsem na jistotu. Výběr druhů jídel jsem nechala na profesionálech. Nabízejí totiž i tuto možnost, navíc, když vám nějaká jídla „nesednou“, vy je v určitém termínu můžete neporušená vrátit zpět a požádat o výměnu. Balíček přifrčel téměř okamžitě a ihned jsem hubnoucí poklad vyselektovala a rozložila po volném prostoru a rozdělila (máte k tomu super návod) na snídaně, obědy, svačiny, večeře. Jídla jsou téměř okamžitě hotová, nic nevaříte, jen ohříváte v mikrovlnné troubě. Je žádoucí, abyste snědli alespoň 500 gramů zeleniny.

různá zelenina

Poprvé v životě jsem se jala vážit denní příděl zeleniny a byla jsem překvapená, protože jsem zjistila, že i když ji miluji, jím ji denně vlastně velmi málo! A jak jsem viděla, kolik vypadá půl kila, nebylo to tak hrozné, ládovala jsem se pravidelně větším množstvím. Doporučuje se ale maximálně do jednoho kilogramu zeleniny denně. Já se spokojila v průměru s 600-700 g, a to syrové, krátce vařené, opékané na sucho, pečené v troubě.

Je toho mnoho, co bych vám mohla vyprávět, ale radostí pro mě byly ztracené dva kilogramy váhy už po prvním týdnu diety!