V zimě se určitě nemusíte nudit

Najdou se mezi námi lidé, kteří nemají rádi zimní večery, protože se při nich nudí, ale to je pouze tím, že se neumí zabavit, přitom zimní večery jsou ideální příležitostí dělat činnosti, na které během roku jinak nemáme čas.
růže v knize
1/ Pokud jste příznivcem čtení knih, jsou k tomu zimní večery přímo stvořené, už jen ta představa, že máte něco teplého k pití vedle sebe a knihu, ke které jste se celý rok nedostali, to nic nepředčí.
2/ Jistě můžete také chodit v zimě do kina, ale není to zrovna levná záležitost, přitom Vám přes rok utekla spousta filmů? Na portálech na internetu je ke stažení zdarma tolik filmů, že nebudete vědět, který si pustit dřív.
3/ Pokud jste přes léto zvyklí posedět s přáteli na terase, v zimě se posezení vzdát nemusíte, a můžete ho doplnit o zábavu, jako je třeba bowling, u toho se pobaví všichni, můžete si u této hry vybrat i odměny pro každého hráče, tím se hra stane i motivační.
diapozitivní film
4/ Pro ty, kteří mají děti – nenechte je stále koukat do mobilu, tabletu nebo notebooku, ale kupte nějakou zábavnou stolní hru, dnešní děti už je moc neznají, o to u hry bude větší zábava, samozřejmostí by měla být odměna pro vítěze, ale i nějaká menší pro prohrávajícího, jinak už byste je nemuseli příště ke hře zlákat.
5/ S dětmi můžete při zimních večerech také různé věci vyrábět, s menšími např. připravovat papírové řetězy na stromeček, s většími se podílet na výrobě dárků na Vánoce, kdo má rád výzdobu za okny i v zimě, může do této činnosti také zapojit děti. Je to totiž jen náš mylný dojem, že děti rády tráví čas u mobilů nebo tabletů, věřte, že do takových činností se velmi rády zapojí.
6/ Pokud s partnerem ještě děti nemáte, proč byste tyhle všechny činnosti nemohli dělat společně? Povede to ještě k většímu sblížení, uvidíte.
Každopádně činností, jak se zabavit v zimních večerech je spousta, předpokladem je „nenosit si práci domů“, nechat ji přede dveřmi a večerní pohodu si plně vychutnat.