Legendární Land Rover

Land Rover je značka britské automobilky, která je specializovaná především na automobily s pohonem všech čtyř kol. Auta, jejichž hranatý vzhled zná snad každý, zvládají terén, který je pro ostatní automobily nepřekonatelnou překážkou. Auta, která od svého zrodu nebyla téměř upravována, zůstávají v paměti lidí nezapomenutelná.

Začalo to nenápadně.
Spenser Wilks, jenž vlastnil na skotském ostrově Islay farmu, potřeboval auto, které by mu pomohlo zorat pole, ale zároveň mu nedělalo ostudu ve městě mezi lidmi. Se svým bratrem se tedy pustil do realizace svého snu. Své představy, jak by mělo auto vypadat, si kreslili do písku. Poté začali stavět první prototyp, který nazvali Land Rover Centre Steer, a to kvůli volantu, který byl umístěný uprostřed automobilu. První automobil byl tedy na světě, v roce 1948 byl uveden na trh. Jméno Land Rover (zemský tulák) mu zůstalo celá léta. Za tu dobu byla vyvinuta celá řada modelů s pohonem všech čtyř kol.

Modely Land Rover:
· Defender, Discovery, Freelander, Range Rover, Range Rover sport, Range Rover Evoque.
Automobily Land Rover jsou neustále vyráběny a jejich výzkum a vývoj se stále zdokonaluje. Od roku 1948 bylo vyrobeno více než dva miliony modelů. A například jen za rok 2009 se celosvětově prodalo 194 000 automobilů. Land Rover si za celou dobu své existence vybudoval skvělou reputaci odolného vozidla i ve velmi náročných podmínkách. Auta získala také mnoho ocenění.

Nejvšestrannější automobily Land Rover se využívají např:
· jako armádní vozy
· jako hasičské vozy
· jako sběrače třešní
· jako obojživelný vůz
· jako filmové vozy

Tyto automobily si zamilovala i řada celebrit, vlastnila ho třeba britská královna Alžběta II., britský premiér sir Winston Churchill a také herec Steve McQueen.

Automobily Land Rover se staly také filmovými hrdiny, zahrály si například v bondovce Spectre nebo ve filmu Volání divočiny, kde se v něm vozila lvice Elsa.