5 tipů na skvělou letní dovolenou s přáteli

Jaká vlastnost vás a vaši partu nejvíce vystihuje? Jste akční, chvíli neposedíte a nejraději svůj volný čas trávíte nějakým sportem nebo výletem do přírody? Nebo si rádi poležíte u vody s dobrou knížkou a užíváte letní pohody? Ať už jste si odpověděli jakkoli přinášíme vám tipy, kde si každý najde to své.

cestovní potřeby

1. Vyrazte na vodu

Existuje snad větší zábava a romantika než společně s přáteli proplouvat po našich českých vodách
a kochat se přitom přírodní krásou všude kolem? V kempu pak večer můžete posedět u ohně
a zabrnkat si na kytaru, dát si něco dobrého k píti a k jídlu nebo si vyprávět příběhy a hrát hry. Ať jste již zkušení vodáci anebo jen vodáci rekreační, na vodě si každý najde to své. Naše země nabízí široké možnosti, které zajistí, aby si všichni vodu dostatečně užili. Důležité je nejprve pečlivě zvážit své dosavadní zkušenosti s vodáctvím a dle nich vybírat, kterou řeku proplujete.

2. Dovolená u moře 

I na poslední chvíli se dá zařídit nezapomenutelná dovolená u moře. Jednou z možností, jak toho dosáhnout, je sledovat nabídky leteckých společností, které v letních měsících přidávají slevy a akce na letenky. Další možností je vyrazit na cestu po vlastní ose. Ubytování lze také sehnat velmi levně, nemusíte bydlet v drahých hotelích, můžete levně pronajmout apartmán nebo byt od místních anebo se ubytovat ve sdíleném pokoji. Vše záleží na vás a vašich přáních, pak už jen relaxujete na prosluněné pláži a užíváte letní pohody.
vodáci na vodě

3. Roadtrip

Pokud rádi poznáváte nové kultury a zvyky a máte k dispozici auto a fajn posádku, můžete se vypravit na poznávací zájezd po Evropě. Nemusíte se vydávat daleko, i u našich sousedů nalezneme spoustu krás a zajímavostí, které stojí za vidění. Můžete vyrazit za krásou národních parků, za historií měst a jejich památek, za zábavou na festival či koncert nebo nejlépe spojit vše dohromady. Podívejte se, kam byste se chtěli v dané zemi nebo zemích podívat, zjistěte trasy a možnosti ubytování po cestě, zabalte vše potřebné a můžete startovat.

4. Sportovní kurzy

Jste- li sportovně založení a rádi trávíte čas aktivně, pak je právě pro vás ideální nabídka sportovních kurzů, které se konají po celé České republice a dále v zahraničí, kde můžete vyrazit například k moři. Nabídka kurzů je velmi bohatá, naleznete zde například kurzy plážového volejbalu, jízdy na koni, turistiky, jógy nebo windsurfingu. V ceně kurzu je po většinou zajištěno ubytování s dopravou a polopenzí.

 

5. Poznávání českých krás

Naše se země skrývá mnoho krás, pokud byste nejraději zůstali ve své domovině, určitě nebudete litovat. Můžete se zajet vykoupat do našich jezer, vyrazit za turistikou do hor nebo národních parků či na kola k jihočeským rybníkům. Ať se vydáte kterýmkoli směrem, všude najdete něco, co stojí za vidění a za zkoušku. Pokud vás turistika neláká, vezměte stany a vyrazte relaxovat na přehradu nebo k řece a můžete to spojit s nějakým letním festivalem.