Jak zůstat v kontaktu s rodinou i během karantény?

Vzpomínáte na časy, kdy jste měli jet na návštěvu k rodičům, ale vůbec se vám nechtělo? Možná, že na podobné okamžiky myslíte v současnosti velice často a dali byste cokoli za to, abyste mohli být s vaší rodinou v kontaktu i jinak, než po telefonu a tím, že na sebe myslíte. Spousta z nás se snaží opravdu dodržovat bezpečnostní odstup od blízkých osob, se kterými nesdílíme společnou domácnost, a proto musíme vymýšlet nějaké alternativní způsoby, jak dát najevo rodině, že nám na ní záleží a že se už nemůžeme dočkat, až spolu budeme trávit čas jako dřív.

zdobený dárek

Nabízíme několik tipů na to, jak si zachovat během osamělých dnů chladnou hlavu a potěšit své blízké i na dálku. Určitě to ocení a budou vám zavázáni. Navíc tak budete mít radost i vy, z toho, že jste udělali něco prospěšného pro váš vztah, kterého si zejména v těchto těžkých časech musíte velmi považovat.

balící služba

  • Pošlete rodičům dárky. I když neslaví narozeniny, svátek, ani není zrovna den matek, to neznamená, že nemůžete maminku a tatínka potěšit nějakým pěkným dárkem, který jim zlepší den. Může se jednat o něco praktického do domácnosti, o čem již dlouho mluvili a u čeho jste si jistí, že danou věc opravdu potřebují. Nebo pošlete mamince květiny, určitě ji dojmou a ráda si jimi vyzdobí jídelní stůl. A co pro vašeho tátu? Slušivá kravata, vtipné ponožky, dobroty ke sledování filmů a seriálů nebo třeba lahvinka dobrého alkoholu, který si rád po sklenkách upíjí? Vyberte ještě dnes ten nejlepší dárek pro tatínka .
  • Objednejte jim nějakou službu. Pokud již vaši rodiče nejsou nejmladší a potřebují s lecčím pomoci, okolo domu nebo zahrady, místo, abyste se vydali obstarat vše potřebné jako kdysi, můžete jim místo sebe nyní poslat profesionály. Ať už se jedná o zajištění nákupu, objednání potravin nebo hotových jídel, aby nemuseli vařit, a nebo třeba o úklid bytu, domu nebo zahrady.
  • Volejte si. Nezapomeňme na pravidelné rozhovory o tom, jak se kdo máte, co je u vás nového, jak zvládáte situaci a co byste si přáli společně podniknout, až se zase uvidíte.