Jak vybrat správný pudr?


I když by každá žena jeden pudr určitě mít po ruce mít měla, není snadné si takový vhodný pudr pořídit? Ptáte se proč, když jich je nepřeberné množství? Tak přesně to je ten důvod. Na trhu existuje tisícovka dostupných pudrů a tím dochází k tomu, že ženy nakonec ani neví, po jakém z těch zázraků sáhnout. Když zkoušíte makeup, měly byste vždy dbát na to aby produkt:


1.      prodloužil výdrž krycího podkladu


2.      udržel obličej bez lesků


3.      nevysušoval zbytečně vaši pleť


4.      neucpával póry

Když máme základní věci, na které si dáte pozor při testování předběžně vybraného pudru, pojďme si ale říct, podle čeho vlastně vybírat!


·         Barva

obarvené vlasy.jpg
Vybrat barvu není snadné. Musíte brát v potaz barvu vašeho makeupu, respektive pleti. Makeup by měl korespondovat s touto barvou. Pokud najdete pouze o trošku světlejší pudr, nevadí. Horší variantou je, když vyberete tmavší. To vypadá většinou moc špatně, oproti tomu lehce světlejší zpravidla nic nezkazí. Dále nezapomínejte při výběru barvy na podtón vaší pleti a makeupu. Pokud totiž máte růžový podtón pleti, nebude hezky vypadat žlutý podtón pudru a samozřejmě naopak. Pokud si nevíte rady s odstínem, zkuste klidně transparentní pudr. Ty jsou nyní velmi in a ve velmi dobré kvalitě i v laciných verzích. S nimi jen potom pozor, abyste si nedali příliš velkou vrstvu a tím zapříčinili tak zvaný moučný efekt na tváři.


·         Typ pleti

Zajímavé je také brát v potaz to, zda máte mastnou pleť či spíše suchou. Na mastnou pleť se totiž více hodí používat sypké pudry. Vzhledem ke svojí sypké textuře velmi dobře pohlcují maz z pokožky. Ty jsou samozřejmě také dostupné v různých barevných variantách včetně těch transparentních.
kosmetický štětec.jpg

Pokud však jste majitelku sušší pleti, bude pro vás vhodnější spíše pudr kompaktní, tedy slisovaný. Ty tolik nevysušují pleť, ale pouze ji matují. Jsou také vhodné do kabelky, protože kdykoli během dne si můžete dobře přepudrovat případná lesklá místa a nikde se vám nic nebude vysypávat, jako tomu bývá u pudrů sypkých.