Jak si kupuji letenky?

Možností koupit si letenky je dnes už i u nás dost a dost. Obrátit se kvůli nim lze pochopitelně na aerolinie, ale lze také využít nejednoho zprostředkovatele, dejme tomu cestovní kancelář nebo nějakého internetového prodejce. Přičemž má každá z těchto voleb své určité výhody a třeba i nevýhody.

Já tak například nakupuji u jisté u nás dobře známé cestovní kanceláře. A to proto, že jsem tak trochu ještě ze staré školy, i když nejen z této. Mohl bych říci, že jsem ze staronové školy. A tak si sice vybírám a objednávám letenku přes internet, ale jsem raději, když mi ji pak prodá za hotové člověk z masa a kostí v budově oné cestovní kanceláře.

kreslené letadlo

A jak že tedy na to?

U oné cestovní kanceláře si prostě na jejím webu najdu odkaz na letenky. Tady zadám do příslušných políček, odkud a kam chci letět, přičemž tu lze zadat zkratku letiště nebo rozbalit nabídku států, vybrat si ten pravý a v tom pak to žádoucí letiště.

Rovněž tu samozřejmě zadám zamýšlený čas odletu, a protože nejsem takový, za jakého mě kdysi neprávem považovali Kanaďani, i den návratu, podle okolností s odletem v zadaných dnech nebo s tolerancí plus mínus jeden až tři dni. To podle toho, jak mi záleží na čase a nakolik chci mít velký výběr z potenciálních možností a cen.

obrázek letadla

A pak už stačí kliknout a vybírat si. Je to tu srovnané hezky podle ceny, od té nejnižší až po tu nejvyšší dostupnou. A pokud by mi bylo libo, mohu takový výběr zúžit na pouze některé z leteckých společností.

A když si vyberu, samozřejmě po zvážení nejen ceny, ale i toho, kolik je kde třeba času na přestup a kde se přestupuje, kliknu na danou nabídku, vyplním své údaje jako jméno, adresa, telefon, e-mail a způsob platby, a odešlu. A pak mám obvykle udaný počet dní na to, abych si onu letenku vyzvedl a zaplatil. Jinak automaticky propadne. Což by ale také nebyla tragédie, protože je nabídek dost na to, abych si to případně zopakoval.