Vypěstujte si lékárnu na vlastní zahradě!

Sehnat se dá ledacos a pěstovat bylinky je velmi snadné. Nevyžadují žádnou speciální péči a porostou téměř kdekoli.
 
·         MATEŘÍDOUŠKA
·         MEDUŇKA
·         MÁTA
·         RAKYTNÍK
·         BAZALKA
·         ŘIMBABA
bylinky v ošatkách 
Mezi nejznámější bylinky patří například mateřídouška. Není problém ji sehnat. Stačí vyrazit do přírody na louku a vytrhnout si rostlinku. Nevyžaduje žádnou péči a postupem let se sama rozroste. Čaj z mateřídoušky pomáhá při nachlazení a proti kašli. Její příjemná vůně působí také velmi pozitivně při stresu.
 
Ze semínka se dá snadno vypěstovat i meduňka. Využívá se při nespavosti a problémech s depresemi. Každý večer před spaním hrnek čaje a úspěch je zaručen.
 
Výrazná máta se často využívá jako aroma do čajů. Málokdo už ví, že pomáhá také při nachlazení a chřipce. Používá se i při nadýmání a pomáháuvolňovat hladké svalstvo.
meduňka na zahrádce 
Rakytník, elegantní keř s oranžovými plody. Rakytník u nás zatím není příliš známý, ale díky své originální chuti se stále více dostává do povědomí. Jde o vitamínovou bombu, která je výbornou prevencí na zimní období. Z plodů se nejčastěji vyrábí sladký sirup, ale samozřejmě lze plody a květy usušit a vařit čaj.
 
Bazalka vyžaduje oproti předchozím rostlinkám trochu více péče. Každý rok musíte pamatovat na vysévání, anebo si ji musíte předpěstovat. Jde o jednoletku. Avšak velkou výhodou je, že ji můžete použít téměř do všech pokrmů, buď jako koření, anebo jí jídlo ozdobit. Pomáhá při nadýmání, proti stresu a podporuje chuť k jídlu.
 
Poslední a nejméně známá je kopřiva,Řimbaba. Má výrazné léčivé vlastnosti, ale také je hojně rozšířena jako okrasná květina a najdete ji na mnoha skalkách. V první řadětlumí bolesti a využívá se proti migrénám a menstruačním bolestem. A to stačí požvýkat denně jeden list.
 
Samozřejmě se nejedná o konečný výčet bylin, které se dají na zahradě pěstovat. Je jich nepřeberné množství, ze kterého už stačí jenom vybírat a zde je takový malý vhled do této zajímavé rostlinné říše.

4.7/5 - (3 votes)